Třešnová je Višňová!

Seriálová vesnice ze seriálu Chalupáři se ve skutečnosti natáčela v obci Višňová.

Malebná vesnice, nacházející se nedaleko Příbrami, s dobrou dopravní dostupností na Dálnici D4, je se svými 670 obyvateli ideální místem pro Váš klidný život.

Služby a nákupy

Obec disponuje základní občanskou vybaveností, ke které patří obecní úřad, mateřská a základní škola, hřiště, pošta, praktický lékař, obchod se smíšeným zbožím a kadeřnictví. ​

Škola a školka

Přímo v obci se nachází mateřská škola a základní škola do 5. třídy se školní družinou, která pro své žáky nabízí mnoho zájmových kroužků a mimoškolních aktivit.

Autobusem

Cesta do Příbrami trvá kolem 20 minut a v Praze jste přímým autobusovým spojem do 1 hodiny. Další autobusové linky Vás zavezou do Dobříše, Sedlčan, Milevska a Tábora.

Autem

Okresní město Příbram je od obce vzdálené 10 minut jízdy a díky 5 minut vzdálené dálnici D4 budete v Praze do 40 minut.

Příbram

Obec Višňová spadá pod okresní město Příbram, které s počtem obyvatel okolo 32 tisíc disponuje kompletní občanskou vybavenostíNachází se zde základní a střední školy včetně gymnázií, nemocnice, divadlo a kino. 

Co se sportovního vyžití týče, má město mnoho co nabídnout: 1. FK Příbram hraje 1. fotbalovou ligu, volejbalový klub EURO SITEX Příbram hraje extraligu. Dále zde působí kluby zaměřující se na hokej, florbal, tenis, americký fotbal.

Rodiče dětí ve školním věku mají na výběr z deseti základních škol s nejrůznějšími specializacemi, jako například sportovní či jazykové. 

Středoškolského vzdělání je poskytováno na dvou gymnáziích, průmyslové škole, obchodní akademii, hotelové nebo zdravotnické škole. Navíc se zde nachází i dvě vysoké školy a tři vyšší odborné školy. 

Bydlení Višňová